Usługa stylizacja paznokci z roku na rok cieszy się coraz większą. Coraz częściej słyszy się o również o szkodliwości manicure hybrydowego. Czy więc korzystanie z hybryd jest szkodliwe dla zdrowia?

Lakier hybrydowy

Lakier hybrydowy jest produktem chemicznym, dlatego lepiej nie stosować go samemu w domu.  Dobre lakiery hybrydowe nie zawierają szkodliwego formaldehydu.  Jednak większość takich lakierów przeznaczonych jest tylko do profesjonalnego stosowania, dlatego najlepiej udać się do profesjonalnego salonu stylizacji paznokci. W przeciwnym wypadku możemy narobić sobie więcej szkody niż pożytku.  

Lakieru hybrydowego nie powinno się również samodzielnie ściągać w domu. Może to spowodować uszkodzenie płytki paznokcia. Do ściągnięcia hybryd stosuje się specjalny zmywacz na bazie acetonu.

Lampy UV i lampy LED

Na wielu popularnych plotkarskich portalach można znaleźć artykuły, które ostrzegają przed lampami UV. Oczywiście faktem jest to że emitowane przez nie promieniowanie UV, które utwardza hybrydy nie jest korzystne dla zdrowia.  Jednak według badań przeprowadzonych przez Rapid Precision Testing Laboratories w USA, przekroczenie dopuszczalnej dawki promieniowania przy wykorzystaniu lamp UV jest w praktyce niemożliwe.  Dużo groźniejsze może być  korzystanie z solarium które wykorzystuje promieniowanie UVA.

Dodatkowo coraz więcej salonów wykorzystuje w codziennej pracy nowocześniejsze lampy LED, które dużo szybciej utwardzają lakier, przez co dłonie nie są aż tak długo narażone na działanie promieni UV.

Profilaktyka

Jeśli nadal obawiasz się szkodliwego działania promieniowania UV przy utwardzaniu paznokci hybrydowych z wykorzystaniem lamp LED, możesz przed wizytą w salonie posmarować dłonie kremem z wysokim filtrem UV.

Leczniczy manicure japoński

Jeśli zauważysz że Twoje paznokcie są słabe, warto je wzmocnić i odżywić kuracją witaminową. W tym celu stosuje się manicure japoński.

Pamiętaj! Twoje paznokcie to Twoje zdrowie. Wybieraj rozsądnie tylko sprawdzone stylistki. Jeśli interesuje Cię profesjonalny salon stylizacji paznokci we Wrocławiu to zapraszamy oczywiście do Chic Nails przy ulicy Sokolniczej 7-17, pawilon 33.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *