Porady | chicnails
15.03.2019

Czy paznokcie hybrydowe są szkodliwe dla zdrowia?

Usługa stylizacja paznokci z roku na rok cieszy się coraz większą. Coraz częściej słyszy się o również o szkodliwości manicure hybrydowego. Czy więc korzystanie z hybryd jest szkodliwe dla zdrowia?

Lakier hybrydowy

Lakier hybrydowy jest produktem chemicznym, dlatego lepiej nie stosować go samemu w domu.  Dobre lakiery hybrydowe nie zawierają szkodliwego formaldehydu.  Jednak większość takich lakierów przeznaczonych jest tylko do profesjonalnego stosowania, dlatego najlepiej udać się do profesjonalnego salonu stylizacji paznokci. W przeciwnym wypadku możemy narobić sobie więcej szkody niż pożytku.  

Lakieru hybrydowego nie powinno się również samodzielnie ściągać w domu. Może to spowodować uszkodzenie płytki paznokcia. Do ściągnięcia hybryd stosuje się specjalny zmywacz na bazie acetonu.

Lampy UV i lampy LED

Na wielu popularnych plotkarskich portalach można znaleźć artykuły, które ostrzegają przed lampami UV. Oczywiście faktem jest to że emitowane przez nie promieniowanie UV, które utwardza hybrydy nie jest korzystne dla zdrowia.  Jednak według badań przeprowadzonych przez Rapid Precision Testing Laboratories w USA, przekroczenie dopuszczalnej dawki promieniowania przy wykorzystaniu lamp UV jest w praktyce niemożliwe.  Dużo groźniejsze może być  korzystanie z solarium które wykorzystuje promieniowanie UVA.

Dodatkowo coraz więcej salonów wykorzystuje w codziennej pracy nowocześniejsze lampy LED, które dużo szybciej utwardzają lakier, przez co dłonie nie są aż tak długo narażone na działanie promieni UV.

Profilaktyka

Jeśli nadal obawiasz się szkodliwego działania promieniowania UV przy utwardzaniu paznokci hybrydowych z wykorzystaniem lamp LED, możesz przed wizytą w salonie posmarować dłonie kremem z wysokim filtrem UV.

Leczniczy manicure japoński

Jeśli zauważysz że Twoje paznokcie są słabe, warto je wzmocnić i odżywić kuracją witaminową. W tym celu stosuje się manicure japoński.

Pamiętaj! Twoje paznokcie to Twoje zdrowie. Wybieraj rozsądnie tylko sprawdzone stylistki. Jeśli interesuje Cię profesjonalny salon stylizacji paznokci we Wrocławiu to zapraszamy oczywiście do Chic Nails przy ulicy Sokolniczej 7-17, pawilon 33.


Opublikowane przez chicnailsDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Kontakt z nami jak nas znaleźć?

CHIC NAILS – Salon Stylizacji Paznokci Wrocław

ul. Sokolnicza 7-17
pawilon 33
53-676 Wrocław

CHIC NAILS – Salon Stylizacji Paznokci Kraków

ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 7
33-303 Kraków

Studio paznokci CHIC NAILS Wrocław znajduje się na ulicy Sokolniczej 7-17, pawilon 33, w pobliżu placu Jana Pawła II we Wrocławiu, czyli w ścisłym centrum.

Studio paznokci CHIC NAILS Kraków znajduje się na ulicy Madalińskiego 7, przy rynku Dębnickim w Krakowie.

Ta dogodna lokalizacja naszych salonów umożliwia szybkie dotarcie komunikacją miejską, niemal z każdego miejsca we Wrocławiu.

Przy obu salonach znajduje się również obszerny parking miejski, a także parkingi dla osób niepełnosprawnych oraz parking dla samochodów elektrycznych.

Napisz do nas i umów się!

Psst!

Nie zapomnij odwiedzić
naszego bloga