Dlaczego hybryda odchodzi od paznokcia – najczęstsze błędy w stylizacji
Wszystkie kochamy hybrydy – to niezaprzeczalny fakt. Uwielbiamy je za trwałość, nieskończone możliwości stylizacyjne, za wygodę. Dobrze wykonany manicure hybrydowy potrafi wytrzymać na paznokciach 2, a nawet 3 tygodnie w idealnym stanie. Bez zarysowań, odprysków, pęknięć. Cały urlop z jedną stylizacją? Niesamowite, prawda? Kluczem do sukcesu jest jednak umiejętna stylizacja – wystarczy, że popełnimy jeden błąd, a manicure nie będzie się już prezentował tak wspaniale. Jakich błędów należy się wystrzegać? Podpowiadamy!
Manicure hybrydowy – najczęstsze błędy
- Tanie i niesprawdzone lakiery: wiele początkujących stylistek może ulec pokusie sięgnięcia po tańsze lakiery. Jak grzyby po deszczu pojawiają się na rynku nowe marki kosmetyków, które z popularnymi firmami mogą zdecydowanie konkurować ceną. Niska cena rzadko kiedy jednak idzie w parze z jakością. Jeśli chcemy mieć pewność, że manicure wytrzyma w nienaruszonym stanie minimum 2 tygodnie, koniecznie użyjmy profesjonalnych lakierów – sprawdzone składy, piękne kolory, trwała formuła – chyba warto dopłacić, prawda?
- Pospieszne opracowanie płytki: nakładanie lakieru to efektowny etap, na który czeka każda z nas. Nie można jednak pomijać poprzednich kroków – a przede wszystkim dokładnego opracowania płytki. Zmatowienie paznokcia, nadanie mu kształtu, odtłuszczenie płytki, odsunięcie skórek – tu każdy krok jest istotny i w żadnym wypadku nie można go pominąć. Tylko w ten sposób sprawimy, że manicure będzie wyglądał profesjonalnie i po prostu pięknie.
- Niezabezpieczenie wolnego brzegu paznokcia: by uchronić hybrydę przed dostawianiem się pod lakier powietrza, należy koniecznie pamiętać o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia. W przypadku bardzo krótkiej płytki może to być dość problematyczne, jednak gdy chodzi o długie paznokcie, nie wolno o tym zapomnieć. W przeciwnym razie lakier będzie odchodził płatami, niszcząc cały efekt.
- Zalanie skórek lakierem: ten błąd może się przydarzyć szczególnie na początku naszej przygody z hybrydami. Lakier należy nakładać na płytkę precyzyjnie, dokładnie dociągać go do skórek tak, by ich nie zalać. Jeśli zalejemy skórki, to pod lakier zacznie dostawać się powietrze i po jakimś czasie lakier zacznie odchodzić od paznokcia.
- Przepalenie topu: każda firma produkująca lakiery i akcesoria do hybryd ściśle określa jak długo należy trzymać produkt pod lampą o konkretnej mocy. Jeśli nie będziemy trzymać się tych wytycznych, to albo niedostatecznie utrwalimy lakier w lampie, albo doprowadzimy do jego przypalenia – w przypadku topu sprawi to, że pozbawimy go blasku.
- Odrywanie odchodzących płatów lakieru: błędem, któremu z kolei najczęściej ulegają klientki salonów kosmetycznych, jest odrywanie odchodzących płatów lakieru. Dobrze wykonany manicure nie powinien odchodzić od płytki paznokcia, ale każdy przypadek jest inny i jeśli zdarzy nam się, że lakier zacznie odchodzić, to w żadnym wypadku nie należy go odrywać. Jeśli ulegniemy pokusie, to najprawdopodobniej uszkodzimy wierzchnią warstwę paznokcia, która będzie się regenerowała miesiącami. (Zobacz również Jak prawidłowo usuwać hybrydy z paznokci.)
Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wykonanie manicure hybrydowego to bułka z masłem. Co w tym trudnego? Opiłowanie płytki, nałożenie lakieru, wysuszenie paznokci w lampie i gotowe. Niestety nie jest to takie proste. Solidnie wykonany manicure to najczęściej godzina żmudnej pracy – w skład której w dużej mierze wchodzi dokładne przygotowanie każdej płytki pod nałożenie stylizacji. Tutaj pośpiech nie jest sprzymierzeńcem. Warto zatem poświęcić czas, uzbroić się w cierpliwość i wykonać manicure dokładnie i krok po kroku lub udać się na hybrydy do profesjonalnej stylistki. Tylko w ten sposób będziemy mogły cieszyć się efektowną stylizacją na długie tygodnie.