Porady | chicnails
25.04.2020

Higiena – w salonie manicure to podstawa!

Sterylne narzędzia, na bieżąco dezynfekowana przestrzeń do pracy, czysta łazienka – jeśli wybrany salon wzbudza nasze podejrzenia, to znaczy, że definitywnie powinnyśmy zmienić adres. Profesjonalny salon manicure bezwzględnie przestrzega zasad higieny – jakich konkretnie? Przeczytajcie!

Narzędzia do manicure – jak prawidłowo przygotować je do zabiegu?

„Dezynfekcja narzędzi wykorzystywanych na co dzień do zabiegów manicure i pedicure to absolutny obowiązek każdego salonu. Narzędzia stalowe po każdym zabiegu należy sterylizować w autoklawie. Jeśli tego nie zrobimy, to narazimy klientki na poważne konsekwencje – zielona bakteria, grzybica, wirusowe zapalenie wątroby typu C, a nawet wirus HIV. Brzmi poważnie? Powinno! Od przestrzegania zasad higieny w salonie zależy nie tylko efekt stylizacji, ale też zdrowie, a nawet życie naszych klientek” – ostrzega Ewelina Konieczna właścicielka salonu Chic Nails.

Wiemy już zatem jak postępować z narzędziami wykonanymi ze stali. Co jednak z resztą przyborów? Pilniki papierowe lub kostki polerskie to artykuły jednorazowe. Jak sama nazwa wskazuje, powinny być wobec tego wykorzystywane jedynie raz. Dochodzą nas słuchy, że początkujące stylistki, lub hobbystki wykonujące manicure w domu często takie pilniki po zabiegu chowają do papierowej koperty i wykorzystują ponownie po upływie kilku tygodni. Takie zachowanie jest niedopuszczalne – na pilnikach mogą bowiem namnażać się bakterie. Wystarczy, że przy piłowaniu płytki dojdzie choćby do najmniejszego skaleczenia i nieszczęście gotowe.

Sterylne narzędzia i co dalej?

Potrzebny czas: 10 min..

Dbanie o higienę narzędzi to podstawa pracy każdej manicurzystki, ale oprócz tego jest jeszcze szereg czynności, które też zasługują na uwagę

1. Dezynfekcja miejsca pracy

Popularne salony manicure mają gęsto zapisany grafik. Zdarza się, że klientki dosłownie mijają się w drzwiach. Nie możemy jednak dopuścić do sytuacji, że klientka podchodzi do stanowiska, które nie zostało zdezynfekowane. Jeśli poprzednia wizyta trochę się przedłużyła albo kolejna klientka przyszła za wcześnie – wskażmy jej sofę, zaproponujmy coś do picia i wykorzystajmy ten czas na uprzątnięcie stanowiska. Blat roboczy powinien zostać koniecznie przetarty środkiem odkażającym, podobnie podkładka pod dłonie, lampa UV, czy pochłaniacz pyłu.

2. Octenisept w ruch

Przed rozpoczęciem zabiegu – czy to manicure, czy pedicure (pedicure może nawet bardziej) możemy na życzenie zdezynfekować dłonie lub stopy klientki Octeniseptem – ten niedrażniący środek odkazi powierzchnię i zapewni obu stronom pełne bezpieczeństwo.

3. Praca tylko w rękawiczkach

Profesjonalna manicurzystka musi dbać o bezpieczeństwo nie tylko klientek, ale także swoje. Praca bez rękawiczek jest wręcz niedopuszczalna. Trzeba przy tym pamiętać, że rękawiczki należy zmieniać po każdej klientce.

Salony manicure prześcigają się dziś w zdobywaniu klientek. Konkurują ceną zabiegów, ofertą, wystrojem wnętrz, lokalizacją. I dobrze – każda klientka ma bowiem szansę znaleźć coś dopasowanego dokładnie dla siebie. Kwestia, która nie powinna jednak podlegać żadnej dyskusji to higiena w salonie – mamy ogromną nadzieję, że wszystkie nowoczesne salony manicure dążą do europejskich standardów. W Chic Nails od samego początku kwestie higieny traktujemy jako nasz największy priorytet – chcemy, by nasze klientki czuły się u nas dobrze i przede wszystkim bezpiecznie!


Opublikowane przez chicnailsDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Kontakt z nami jak nas znaleźć?

CHIC NAILS – Salon Stylizacji Paznokci Wrocław

ul. Sokolnicza 7-17
pawilon 33
53-676 Wrocław

CHIC NAILS – Salon Stylizacji Paznokci Kraków

ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 7
33-303 Kraków

Studio paznokci CHIC NAILS Wrocław znajduje się na ulicy Sokolniczej 7-17, pawilon 33, w pobliżu placu Jana Pawła II we Wrocławiu, czyli w ścisłym centrum.

Studio paznokci CHIC NAILS Kraków znajduje się na ulicy Madalińskiego 7, przy rynku Dębnickim w Krakowie.

Ta dogodna lokalizacja naszych salonów umożliwia szybkie dotarcie komunikacją miejską, niemal z każdego miejsca we Wrocławiu.

Przy obu salonach znajduje się również obszerny parking miejski, a także parkingi dla osób niepełnosprawnych oraz parking dla samochodów elektrycznych.

Napisz do nas i umów się!

Psst!

Nie zapomnij odwiedzić
naszego bloga