Porady | chicnails
08.06.2019

Jak prawidłowo usunąć hybrydę z paznokci?

Paznokcie hybrydowe od kilku sezonów cieszą się niegasnącą popularnością wśród kobiet w każdym wieku. Nic w tym dziwnego – dzięki hybrydom w końcu możemy cieszyć się trwałym, odpornym na zarysowania i odpryski manicurem, a do tego wybierać naprawdę zaskakujące i bardzo efektowne stylizacje, które spokojnie mogłyby się znaleźć na okładkach urodowych czasopism. By jednak cieszyć się doskonałym efektem, trzeba opanować nie tylko sztukę prawidłowego nakładania hybrydy, ale też dokładnego i delikatnego usuwania lakieru – w przeciwnym razie można narazić paznokcie na uszkodzenia.

Jak zdjąć hybrydę?

Hybrydy kochamy przede wszystkim za ich trwałość. Dlaczego lakier wytrzymuje na paznokciach 2-4 tygodnie w nienaruszonym stanie? Za wszystko odpowiedzialna jest specjalna lampa  LED, która utwardza lakier i mocuje go do płytki pokrytej bazą – w ten sposób stylizacja staje się odporna na odpryski i zarysowania. Z czasem jednak pojawia się odrost lub zwyczajnie mamy ochotę na zmianę stylizacji – co wtedy? Wystarczy zdjąć hybrydę i gotowe, możemy malować paznokcie od nowa. Jak zrobić to profesjonalnie, bez uszkadzania płytki? Opcje są dwie – hybrydę z paznokci możemy zdjąć za pomocą specjalistycznej frezarki lub używając kosmetycznego acetonu.

Pierwszą metodę chętnie wykorzystujemy w naszym salonie. Metoda ta jest szybka i bezbolesna. Należy jednak pamiętać, że stylistka posiada wiedzę i umiejętności, które pozwalają jej operować narzędziem – wie, po jakie frezy sięgnąć i w jaki sposób operować nimi w zetknięciu z płytką. Stosowanie tej metody w domu bez specjalistycznego przygotowania nie jest zalecane.

Innym sposobem na usunięcie paznokci hybrydowych jest odmoczenie ich w acetonie. Wystarczy wierzchnią warstwę stylizacji delikatnie zmatowić przy użyciu bloczka polerskiego, a następnie przyłożyć do płytki nasączony acetonem wacik i całość owinąć folią. Po 10 minutach można sprawdzić, czy stylizacja odchodzi od płytki – jeśli tak, teraz wystarczy delikatnie zeskrobać ją przy użyciu radełka lub drewnianego patyczka i gotowe.

Jak dbać o paznokcie po zdjęciu hybrydy?

Lakiery hybrydowe i przeznaczone do stylizacji akcesoria, których używamy w naszym salonie, są zawsze najwyższej jakości. Z tego względu Twoje paznokcie tuż po zdjęciu hybrydy gotowe są na kolejny zabieg stylizacyjny. Nie musisz robić sobie przerwy pomiędzy zabiegami, by dać paznokciom odpocząć – hybrydy nie uszkadzają ani nie osłabiają płytki, dlatego bez przerwy możesz cieszyć się rewelacyjnym efektem. Jeśli jednak po długim i nieprzerwanym noszeniu hybryd, chcesz zafundować swoim paznokciom delikatne spa, możesz zdecydować się na manicure japoński, który dzięki użyciu specjalnej pasty z witaminami i minerałami wzmocni i zregeneruje płytkę, przywracając jej zdrową kondycję.

Paznokcie hybrydowe są naprawdę efektowne i trwałe. Żeby jednak cieszyć się doskonałą stylizacją na dłużej, koniecznie trzeba dbać o kondycję paznokcia. Nieumiejętne usuwanie stylizacji może doprowadzić do uszkodzenia płytki. 


Opublikowane przez chicnailsDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Kontakt z nami jak nas znaleźć?

CHIC NAILS – Salon Stylizacji Paznokci Wrocław

ul. Sokolnicza 7-17
pawilon 33
53-676 Wrocław

CHIC NAILS – Salon Stylizacji Paznokci Kraków

ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 7
33-303 Kraków

Studio paznokci CHIC NAILS Wrocław znajduje się na ulicy Sokolniczej 7-17, pawilon 33, w pobliżu placu Jana Pawła II we Wrocławiu, czyli w ścisłym centrum.

Studio paznokci CHIC NAILS Kraków znajduje się na ulicy Madalińskiego 7, przy rynku Dębnickim w Krakowie.

Ta dogodna lokalizacja naszych salonów umożliwia szybkie dotarcie komunikacją miejską, niemal z każdego miejsca we Wrocławiu.

Przy obu salonach znajduje się również obszerny parking miejski, a także parkingi dla osób niepełnosprawnych oraz parking dla samochodów elektrycznych.

Napisz do nas i umów się!

Psst!

Nie zapomnij odwiedzić
naszego bloga