Porady | chicnails
24.09.2019

Jak przygotować się do pedicure u kosmetyczki?

Wizyty w salonie kosmetycznym kojarzą się z relaksem i chwilą dla siebie. Jednak kiedy dotyczą one zabiegów u stóp, nasze podejście diametralnie się zmienia. Boimy się, wstydzimy, a myśl o odwiedzinach w gabinecie spędza nam sen z powiek. Dlaczego tak się dzieje? Głównym powodem jest brak jasnych informacji na temat tego, jak przygotować się do pedicure u kosmetyczki. Dlatego postanowiliśmy odpowiedzieć na główne pytania, które nurtują nasze klientki. Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim odwiedzisz salon!

Jak przygotować się do pedicure w salonie kosmetycznym?

Najczęściej obawiamy się rzeczy, z którymi nie mieliśmy wcześniej do czynienia. Stąd też stres przeżywany przed pierwszą wizytą u kosmetyczki. Co powinnaś wiedzieć, zanim do nas przyjdziesz?

Dlaczego warto wykonywać pedicure?

Zadbane stopy pięknie prezentują się w letnim obuwiu. Ale nie znaczy to, że należy dbać o nie tylko w sezonie wakacyjnym. Dyskretny pedicure doda Ci pewności siebie – nawet, jeśli wiesz o nim tylko Ty. Ominie Cię też problem  doprowadzania swoich stóp do ładu tuż przed urlopem.

Czy istnieją przeciwwskazania do pedicure?

Istnieje kilka przeciwwskazań. Należą do nich m.in. grzybice, stany zapalne i blizny. Czasem całą operację można wykonać z pominięciem zagrożonych miejsc. Najlepiej jednak zapytać kosmetyczkę o to, czy nasze stopy kwalifikują się do zabiegu.

Czy pedicure jest bezpieczny?

Pedicure wykonany w sprawdzonym salonie kosmetycznym jest bezpieczny. Tam, gdzie to możliwe, stosuje się jednorazowe narzędzia. Elementy wykorzystywane wielokrotnie są sterylizowane w autoklawie. Możesz o to zapytać podczas umawiania wizyty. Nasz gabinet przestrzega procedur sanepidu, więc nie musisz się obawiać.

Jak fizycznie przygotować się do pedicure?

Tego, że stopy powinny być uprzednio umyte, raczej nie trzeba tłumaczyć. Ale przecież nikt nie leci na skrzydłach do salonu kosmetycznego. Nawet, jeśli przed wizytą weźmiesz prysznic, to i tak musisz na jakiś czas założyć buty. To całkowicie normalne! Na miejscu zostaniesz ugoszczona ciepłą kąpielą stóp, która poprzedza każdy zabieg. To zredukuje najmniejsze nawet objawy nieświeżości. Nie musisz robić nic więcej. W tym przypadku mniej, znaczy lepiej!

Czy piłowanie paznokci boli?

Prawidłowo wykonany pedicure nie boli. Dlatego dobrze wybrać doświadczoną kosmetyczkę. Weźmie ona pod uwagę Twoją wrażliwość i próg bólu. Do przygotowania płytki paznokcia najczęściej stosuje się frezarkę. Do wygładzania powierzchni przeznaczone są delikatne frezy matujące czy polerujące. Gruboziarnistych nakładek natomiast używa się do usuwania zrogowaciałego naskórka stóp. Ważny jest też nacisk urządzenia. Dobry specjalista będzie wykonywać swoje zadanie delikatnie. Pamiętaj, zawsze możesz powiedzieć, że coś Cię boli.

Co, jeśli mam łaskotki na stopach?

Łaskotki nie są przeciwwskazaniem, choć mogą być delikatnych utrudnieniem. Profesjonalna pedicurzystka będzie wiedziała, jak złapać stopę, by Cię nie łaskotać. Stosujemy tu tę samą zasadę, co przy bólu – jeśli coś Cię łaskocze, powiedz o tym.

Czy muszę zmywać lakier przed wizytą u kosmetyczki?

Możesz to zrobić, ale nie musisz. Pedicurzystka i tak na początku spiłuje oraz oczyści płytkę paznokcia.

Czy muszę skracać paznokcie?

Tu również najlepiej zostawić pole do popisu specjaliście. Jeżeli skrócisz je za nierówno, pedicurzystka będzie zmuszona poprawić ich wygląd kosztem większego cięcia. Dlatego długość i kształt najlepszy dla Ciebie omawia się w salonie.

Jak psychicznie przygotować się do pedicure?

Czy wiesz, co najczęściej powstrzymuje kobiety przed przyjściem do salonu kosmetycznego na pedicure? Wstydzą się swoich stóp.

Wiesz, dlaczego latem panie chodzą w zakrytych butach? Wstydzą się zaniedbanych paznokci.

A wiesz, czego jeszcze się wstydzą? Tego, że latem chodzą w zakrytych butach…

To zapętlające się koło niepowodzeń wynika z irracjonalnego strachu przed pójściem na pedicure. A naprawdę nie ma się czego obawiać! Jeśli zapytasz przeciętną kobietę o to, czy lubi swoje stopy, prawdopodobnie odpowie, że nie. Największymi krytykami dla nas jesteśmy my sami. Czy uważasz, że Twoje stopy są brzydkie? Kosmetyczka powie, że są normalne. Nie ma dla niej znaczenia, czy nosisz rozmiar 35 czy 41. To, czy środkowy palec jest dłuższy, również o niczym nie świadczy. Ile ludzi, tyle stóp, a pedicurzystki wiedzą o tym najlepiej!

Na co jeszcze musisz się przygotować przed wizytą u kosmetyczki?

Kiedy zostawisz za sobą wstyd i strach, możesz z powodzeniem udać się do salonu. Jedyne, co musisz jeszcze przygotować, to czas i dobry humor.

Ile trwa cały zabieg? To zależy, jaki rodzaj usługi wybierzesz. Jeśli zdecydujesz się na pedicure hybrydowy, przygotuj się na 1,5-2 godzin relaksu.

Nareszcie! Pedicure jest już dostępny w naszym salonie kosmetycznym!

Mamy nadzieję, że nasze porady skutecznie pomogą Ci pokonać niepotrzebny wstyd. Tym bardziej miło nam poinformować, że profesjonalny zabieg pedicure możesz już wykonać w naszym salonie we Wrocławiu! Sprawdź zakładkę Kontakt i podaj termin, w którym nas odwiedzisz. Czekamy na Ciebie!


Opublikowane przez chicnailsDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Kontakt z nami jak nas znaleźć?

CHIC NAILS – Salon Stylizacji Paznokci Wrocław

ul. Sokolnicza 7-17
pawilon 33
53-676 Wrocław

CHIC NAILS – Salon Stylizacji Paznokci Kraków

ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 7
33-303 Kraków

Studio paznokci CHIC NAILS Wrocław znajduje się na ulicy Sokolniczej 7-17, pawilon 33, w pobliżu placu Jana Pawła II we Wrocławiu, czyli w ścisłym centrum.

Studio paznokci CHIC NAILS Kraków znajduje się na ulicy Madalińskiego 7, przy rynku Dębnickim w Krakowie.

Ta dogodna lokalizacja naszych salonów umożliwia szybkie dotarcie komunikacją miejską, niemal z każdego miejsca we Wrocławiu.

Przy obu salonach znajduje się również obszerny parking miejski, a także parkingi dla osób niepełnosprawnych oraz parking dla samochodów elektrycznych.

Napisz do nas i umów się!

Psst!

Nie zapomnij odwiedzić
naszego bloga