Porady | chicnails
24.08.2019

Paznokcie hybrydowe a paznokcie żelowe – na które się zdecydować?

Do naszego salonu często przychodzą Panie, które od progu pytają, czy lepsze będą dla nich paznokcie hybrydowe, czy może żelowe. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, dlatego postanowiłyśmy napisać artykuł. Omówimy szerzej, czym te dwie techniki wykonywania paznokci się różnią. Zapraszamy!

Kiedy lepsze będą paznokcie żelowe, a kiedy hybrydowe – sprawdzamy!

Kiedy wybrać hybrydę?

Paznokcie hybrydoweHybrydy od wielu sezonów cieszą się ogromną popularnością i nie ma w tym nic dziwnego. Są bardzo trwałe i eleganckie, a do tego sprawdzają się w naprawdę każdej sytuacji. Hybrydy wykonujemy co 2-3 tygodnie – w zależności od tempa wzrostu paznokcia. Nie ma możliwości uzupełnianie odrostu – co często robimy np. w przypadku paznokci żelowych. Hybrydy wykonujemy na naturalnej płytce, dobrze więc, by była ona zadbana i w miarę długa. Wtedy stylistka ma możliwość opiłować ją do upragnionego kształtu. Manicure obejmuje zwykle nałożenie ok. 3-5 warstw produktu (baza, lakier – w zależności od stopnia krycia, top). Po utwardzeniu usztywnia on paznokieć i czyni go bardziej odpornym na uszkodzenia. Paznokcie hybrydowe można dowolnie stylizować – pyłki, odręcznie malowane wzorki, ombre, naklejki – istnieje wiele rewelacyjnych sposobów na dodanie hybrydom szyku.

A może stylizacja żelowa?

Paznokcie żelowe: Powodem, dla którego wiele kobiet decyduje się na wykonanie paznokci żelowych, jest możliwość ich przedłużania. Żel budujący pozwala na naturalnej, nawet bardzo krótkiej płytce stworzyć efektowną stylizację o spektakularnej długości.

Wielu dziewczynom trudno jest zapuścić naturalną płytkę, która jest po prostu bardziej narażona na urazy mechaniczne i złamania. Żel po utrwaleniu jest odporny na uszkodzenia. Dzięki specjalnym formom możemy w trakcie wykonywania manicure dobrać taką długość, o jakiej marzy klientka.

Kolejną zaletą żeli jest możliwość nadania paznokciom upragnionego kształtu. Nie każda Pani może pochwalić się smukłą i długą płytką. Zdarzają się klientki o najróżniejszej budowie paznokcia. By dodać im szyku zalecamy manicure żelowy. W tym przypadku wcale nie trzeba decydować się na bardzo długie paznokcie. Celem może być jedynie delikatne przedłużenie i nadanie ładnego kształtu.

czarne paznokcie żelowe złote serduszka

Trwałość paznokci żelowych

Paznokcie żelowe są bardzo trwałe – podobnie jak w przypadku hybryd po ok. 3 tygodniach widać już odrost, ale z powodzeniem można go uzupełnić bez zdejmowania całej stylizacji. Żele, tak samo jak hybrydy można przeróżnie zdobić, osiągając najmodniejsze w sezonie efekty.

Podsumowując

Jedne Panie kochają hybrydy i ani myślą się z nimi rozstawać. Dla drugich kompletna stylizacja bez pięknych paznokci żelowych zupełnie nie ma sensu. Obie te techniki mają swoje miłośniczki i nie ma co z tym walczyć. Żele to świetna opcja dla tych kobiet, które chcą przedłużyć płytkę. Hybrydy idealnie sprawdzą się w przypadku pań, które chcą mimo wszystko mieć swoje, naturalne paznokcie. Bez względu na to, do której grupy należysz, zapisz się już dzisiaj na swój ulubiony manicure i ciesz się zadbanymi paznokciami na długo. Zapraszamy! Zespół Chic Nails 


Opublikowane przez chicnailsDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Kontakt z nami jak nas znaleźć?

CHIC NAILS – Salon Stylizacji Paznokci Wrocław

ul. Sokolnicza 7-17
pawilon 33
53-676 Wrocław

CHIC NAILS – Salon Stylizacji Paznokci Kraków

ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 7
33-303 Kraków

Studio paznokci CHIC NAILS Wrocław znajduje się na ulicy Sokolniczej 7-17, pawilon 33, w pobliżu placu Jana Pawła II we Wrocławiu, czyli w ścisłym centrum.

Studio paznokci CHIC NAILS Kraków znajduje się na ulicy Madalińskiego 7, przy rynku Dębnickim w Krakowie.

Ta dogodna lokalizacja naszych salonów umożliwia szybkie dotarcie komunikacją miejską, niemal z każdego miejsca we Wrocławiu.

Przy obu salonach znajduje się również obszerny parking miejski, a także parkingi dla osób niepełnosprawnych oraz parking dla samochodów elektrycznych.

Napisz do nas i umów się!

Psst!

Nie zapomnij odwiedzić
naszego bloga