Do naszego salonu często przychodzą Panie, które od progu pytają, czy lepsze będą dla nich paznokcie hybrydowe, czy może żelowe. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, dlatego postanowiłyśmy napisać artykuł, w którym szerzej odpowiemy, czym te dwie techniki wykonywania paznokci się różnią. Zapraszamy!

Kiedy lepsze będą paznokcie żelowe, a kiedy hybrydowe – sprawdzamy!

Paznokcie hybrydowe: Hybrydy od wielu sezonów cieszą się ogromną popularnością i nie ma w tym nic dziwnego. Są bardzo trwałe i eleganckie, a do tego sprawdzają się w naprawdę każdej sytuacji. Hybrydy wykonujemy co 2-3 tygodnie – w zależności od tempa wzrostu paznokcia. Nie ma możliwości uzupełnianie odrostu – co często robimy np. w przypadku paznokci żelowych. Hybrydy wykonujemy na naturalnej płytce, dobrze więc, by była ona zadbana i w miarę długa – wtedy stylistka ma możliwość opiłować ją do upragnionego kształtu. Manicure obejmuje zwykle nałożenie ok. 3-5 warstw produktu (baza, lakier – w zależności od stopnia krycia, top), który po utwardzeniu usztywnia paznokieć i czyni go bardziej odpornym na uszkodzenia. Paznokcie hybrydowe można dowolnie stylizować – pyłki, odręcznie malowane wzorki, ombre, naklejki – istnieje wiele rewelacyjnych sposobów na dodanie hybrydom szyku.

Paznokcie żelowe: Powodem, dla którego wiele kobiet decyduje się na wykonanie paznokci żelowych, jest możliwość ich przedłużania. Żel budujący pozwala na naturalnej, nawet bardzo krótkiej płytce stworzyć efektowną stylizację o spektakularnej długości. Wielu dziewczynom trudno jest zapuścić naturalną płytkę, która jest po prostu bardziej narażona na urazy mechaniczne i złamania. Żel po utrwaleniu jest odporny na uszkodzenia, a dzięki specjalnym formom możemy w trakcie wykonywania manicure dobrać taką długość, o jakiej marzy klientka. Kolejną zaletą żeli jest możliwość nadania paznokciom upragnionego kształtu. Nie każda Pani może pochwalić się smukłą i długą płytką – zdarzają się klientki o najróżniejszej budowie paznokcia – by dodać im szyku zalecamy manicure żelowy. W tym przypadku wcale nie trzeba decydować się na bardzo długie paznokcie – celem może być jedynie delikatne przedłużenie i nadanie ładnego kształtu. Paznokcie żelowe są bardzo trwałe – podobnie jak w przypadku hybryd po ok. 3 tygodniach widać już odrost, ale z powodzeniem można go uzupełnić bez zdejmowania całej stylizacji. Żele, tak samo jak hybrydy można przeróżnie zdobić, osiągając najmodniejsze w sezonie efekty.

Jedne Panie kochają hybrydy i ani myślą się z nimi rozstawać, dla drugich kompletna stylizacja bez pięknych paznokci żelowych zupełnie nie ma sensu. Obie te techniki mają swoje miłośniczki i nie ma co z tym walczyć. Żele to świetna opcja dla tych kobiet, które chcą przedłużyć płytkę, hybrydy idealnie sprawdzą się w przypadku pań, które chcą mimo wszystko mieć swoje, naturalne paznokcie. Bez względu na to, do której grupy należysz, zapisz się już dzisiaj na swój ulubiony manicure i ciesz się zadbanymi paznokciami na długo. Zapraszamy! Zespół Chic Nails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *