Porady | chicnails
18.04.2020

Jeśli hybrydy to tylko w profesjonalnym salonie – po czym go poznać?

Lokalizacja, cena, wygląd salonu, elastyczne godziny pracy, miła obsługa – tak, to wszystko jest ważne, ale szukając salonu manicure, warto zwrócić uwagę na zupełnie inne kryteria.

Profesjonalny salon manicure – czyli jaki?

Paznokcie hybrydowe kochamy nie od dziś. Uwielbiamy je za fantastyczny efekt i trwałość. Komu jednak zawierzyć nasze dłonie? Nowe salony manicure wyrastają jak grzyby po deszczu – jakimi kryteriami kierować się przy wyborze odpowiedniego miejsca dla nas?

  1. HigienaTo kryterium numer jeden i nie powinno ono podlegać żadnym negocjacjom. Jeśli mamy podejrzenia, że salon, do którego trafiłyśmy nie przestrzega zasad higieny – uciekajmy gdzie pieprz rośnie. Po pierwsze stylistka powinna zawsze pracować w jednorazowych rękawiczkach. Powinna też używać jednorazowego pilnika, który po użyciu powinien zostać zutylizowany. Niedopuszczalne jest wkładanie pilników do papierowych kopert z nazwiskiem klientki i ponowne używanie ich przy kolejnym zabiegu. Podczas manicure stylistka powinna używać wysterylizowanych narzędzi (cążki, frezy, kopytka). Narzędzia powinny być szczelnie zapakowane w torebkę z datą sterylizacji – torebka powinna być otwierana przy nas.
  2. Markowe produktyW profesjonalnym salonie manicure niedopuszczalne jest używanie przeterminowanych lakierów lub produktów pochodzących z wątpliwego źródła. Salon oszczędza na lakierach? Poszukaj innego! Na rynku dostępnych jest tak wiele profesjonalnych produktów do manicure, że naprawdę nie warto szukać oszczędności kosztem efektu, a przede wszystkim zdrowia klientek.
  3. UmiejętnościStylistki paznokci są oczywiście różne i każda ma inne zdolności. Nie każda manicurzystka dobrze czuje się w tworzeniu ręcznych malunków na płytce. Jeśli jednak stylistka ewidentnie nie zna technik i trendów zdobienia paznokci (Sprawdź wiosenne trendy paznokciowe), jeśli do tego kaleczy opuszki podczas piłowania płytki, czy doprowadza skórki do krwawienia, to zdecydowanie powinnyśmy pomyśleć o zmianie stylistki.
  4. WiedzaDobra manicurzystka, zanim przystąpi do wykonania stylizacji, oceni stan płytki paznokcia i zaproponuje klientce konkretny zabieg. Stylistka wie, kiedy paznokciom przyda się detox manicure, kiedy dobrze użyć odżywki, kiedy zamiast hybrydy lepszy będzie manicure japoński. Będzie też potrafiła szybko zadziałać, jeśli przypadkiem pod paznokciem pojawi się bakteria. Profesjonalna manicurzystka to nie tylko specjalistka od hybryd – pamiętajmy o tym!
  5. Trwałość manicureGłówną zaletą paznokci hybrydowych i żelowych jest ich trwałość. Jeśli po wykonaniu manicure paznokcie zaczynają odchodzić, lakier się marszczy, pojawiają się inne oznaki świadczące o tym, że lakier nie przylega dobrze do płytki, to warto zgłosić reklamację. Technikę pracy manicurzystki szlifują miesiącami, a nawet latami – klientki mają jednak prawo wymagać od nich pełnego profesjonalizmu, by cieszyć się idealną stylizacją przez co najmniej pełne 2 tygodnie.

Profesjonalny salon manicure to miejsce bezpieczne i godne zaufania. Przekraczając jego próg, mamy pewność, że jesteśmy w odpowiednim miejscu. Po czym go poznać? Po profesjonalizmie – bezwzględne przestrzeganie zasad higieny, wykształcony zespół, umiejętności na wysokim poziomie, doskonała technika pracy – do takiego salonu zdecydowanie warto wracać. Cieszymy się, że Chic Nails spełnia wszystkie wyżej opisane kryteria – serdecznie zapraszamy do rezerwowania wizyt w naszym gabinecie. Mamy nadzieję, że pozostaniecie z nami na dłużej!


Opublikowane przez chicnailsDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Kontakt z nami jak nas znaleźć?

CHIC NAILS – Salon Stylizacji Paznokci Wrocław

ul. Sokolnicza 7-17
pawilon 33
53-676 Wrocław

CHIC NAILS – Salon Stylizacji Paznokci Kraków

ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 7
33-303 Kraków

Studio paznokci CHIC NAILS Wrocław znajduje się na ulicy Sokolniczej 7-17, pawilon 33, w pobliżu placu Jana Pawła II we Wrocławiu, czyli w ścisłym centrum.

Studio paznokci CHIC NAILS Kraków znajduje się na ulicy Madalińskiego 7, przy rynku Dębnickim w Krakowie.

Ta dogodna lokalizacja naszych salonów umożliwia szybkie dotarcie komunikacją miejską, niemal z każdego miejsca we Wrocławiu.

Przy obu salonach znajduje się również obszerny parking miejski, a także parkingi dla osób niepełnosprawnych oraz parking dla samochodów elektrycznych.

Napisz do nas i umów się!

Psst!

Nie zapomnij odwiedzić
naszego bloga