Porady | chicnails
28.08.2020

Jak dbać o hybrydy, by cieszyć się nimi na dłużej?

Manicure hybrydowy jest piękny i trwały, jednak by móc cieszyć się nim przez maksymalnie długi czas, warto odpowiednio o niego dbać! Co robić i jakim zabiegom poddawać dłonie, na których królują hybrydy? Poznaj X sprawdzonych sposobów na przedłużenie trwałości Twoich paznokci hybrydowych.

  1. Nie skracaj paznokci: w trakcie noszenia hybrydy, naturalna płytka wciąż narasta. 2-3 tygodnie to długo i w tym czasie paznokcie rzeczywiście mogą osiągnąć imponującą długość. Pod żadnym pozorem jednak nie skracaj paznokci – nożyczkami, obcinakiem, czy pilnikiem. W ten sposób odsłonisz wolny brzeg paznokcia i lakier zacznie odchodzić.
  2. Nie odsuwaj skórek: po ok. 1,5 – 2 tygodni od wykonania hybrydy możesz zacząć odczuwać pokusę odsunięcia skórek – jeśli nie były one opiłowane frezarką, a jedynie odsunięte radełkiem czy patyczkiem. Nie rób tego, bo w ten sposób odrost wyda się dłuższy i zacznie zwracać na siebie uwagę.
  3. Myj naczynia w rękawiczkach: jeśli myjesz naczynia ręcznie, to koniecznie używaj rękawiczek. To samo tyczy się czyszczenia kuchni czy łazienki. Drażniące środki i szorstkie myjki mogą porysować nawet bardzo dobrze utrwalony lakier.
  4. Nawilżaj dłonie i skórki: Twoje pazurki hybrydowe będą wyglądały świetnie, jeśli będziesz o nie odpowiednio dbała. Regularnie nawilżaj skórki oliwką. Jeśli nie masz w domu oliwki przeznaczonej do pielęgnacji skórek, to sięgnij po olej kokosowy, olej lniany, czy zwykłą oliwę z oliwek. Pamiętaj o regularnym smarowaniu dłoni kremem – nawet po każdym umyciu rąk. Raz w tygodniu możesz wykonać maskę nawilżającą na dłonie z siemienia lnianego. Dzięki takim zabiegom, Twoje dłonie będą piękne, a paznokcie hybrydowe jeszcze bardziej widoczne. 
  5. Nie odrywaj lakieru: solidnie wykonana hybryda nie powinna nigdy odchodzić od płytki, ale jeśli już się to zdarzy, to pod żadnym pozorem nie odrywaj lakieru. Możesz w ten sposób uszkodzić naturalną płytkę. Lepiej udaj się do salonu na zdjęcie hybrydy – dzięki temu będziesz miała pewność, że Twoje paznokcie są w dobrych rękach.
  6. Nie zdejmuj hybryd samodzielnie: jednym z najczęściej popełnianych błędów przez klientki jest samodzielne usuwanie hybryd (o innych popularnych błędach pisałyśmy w artykule: Najczęstsze błędy manicure hybrydowego).
    “Często dziewczyny chcą zaoszczędzić w ten sposób czas lub pieniądze. Wydaje im się, że to nic trudnego. Tymczasem jest to jeden z najpoważniejszych błędów w sztuce, ponieważ podczas nieumiejętnego zdejmowania hybryd nierzadko dochodzi do głębokiego uszkodzenia paznokci. Na okaleczoną płytkę zwykle nie możemy nałożyć nowej stylizacji i klientka musi nawet kilka miesięcy czekać na odrośnięcie paznokci i poprawę kondycji płytki. Moim zdaniem – nie warto” – wyjaśnia Ewelina Konieczna właścicielka salonów Chic Nails we Wrocławiu i Krakowie. 

Paznokcie hybrydowe – są piękne, eleganckie i trwałe. Nie są jednak niezniszczalne. Jeśli chcesz cieszyć się ich nienagannym wyglądem, to koniecznie pamiętaj, by odpowiednio o nie dbać. Regularne używanie oliwki nawilżającej, czy kremu do rąk z pewnością poprawi ich kondycję. Do sprzątania zakładaj rękawiczki i co najważniejsze – pod żadnym pozorem nie zdejmuj hybrydy samodzielnie w domu. Jeśli będziesz trzymała się tych zasad, to Twoje hybrydy z pewnością posłużą Ci przez długie tygodnie. 


Opublikowane przez chicnailsDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Kontakt z nami jak nas znaleźć?

CHIC NAILS – Salon Stylizacji Paznokci Wrocław

ul. Sokolnicza 7-17
pawilon 33
53-676 Wrocław

CHIC NAILS – Salon Stylizacji Paznokci Kraków

ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 7
33-303 Kraków

Studio paznokci CHIC NAILS Wrocław znajduje się na ulicy Sokolniczej 7-17, pawilon 33, w pobliżu placu Jana Pawła II we Wrocławiu, czyli w ścisłym centrum.

Studio paznokci CHIC NAILS Kraków znajduje się na ulicy Madalińskiego 7, przy rynku Dębnickim w Krakowie.

Ta dogodna lokalizacja naszych salonów umożliwia szybkie dotarcie komunikacją miejską, niemal z każdego miejsca we Wrocławiu.

Przy obu salonach znajduje się również obszerny parking miejski, a także parkingi dla osób niepełnosprawnych oraz parking dla samochodów elektrycznych.

Napisz do nas i umów się!

Psst!

Nie zapomnij odwiedzić
naszego bloga