Porady | chicnails
29.06.2020

Frezarka czy aceton – jak usunąć hybrydę?

Manicure hybrydowy jest piękny i trwały, oczywiście o ile odpowiednio się go wykona. Niemniej ważne jest umiejętne usuwanie paznokci hybrydowych – bowiem od tego właśnie kroku najczęściej zależy zdrowie naszej płytki.

Jak prawidłowo usunąć hybrydę?

Istnieją dwie niezawodne metody usuwania paznokci hybrydowych. Aceton i frezarka. Którą z nich wybrać?

  1. Aceton: aceton kosmetyczny – inaczej czysty aceton 100% jest niezwykle skuteczny w usuwaniu lakieru hybrydowego. Jego rozcieńczona wersja to po prostu zmywacz do paznokci. Aceton rozmiękcza lakier i pozwala delikatnie zdrapać go z płytki przy użyciu dłutka. Różne lakiery wymagają różnej długości kontaktu z acetonem. Zwykle lakier nadaje się do zdjęcia po ok. 10 minutach kontaktu z acetonem. Jak usunąć hybrydy w ten sposób? Należy delikatnie przy użyciu papierowego pilniczka spiłować wierzchnią warstwę topu, a następnie nasączony acetonem wacik przyłożyć do płytki i całość owinąć folią aluminiową. Po upływie ok. 7-8 minut należy sprawdzić, czy hybryda odchodzi – jeśli tak, to wystarczy delikatnie zdrapać lakier z płytki przy użyciu metalowego kopytka, w razie potrzeby można wydłużyć czas do 10-12 minut. Jeśli płytka jest chropowata, to należy ją przetrzeć bloczkiem polerskim, przemyć cleanerem i gotowe. Nie zalecamy jednak wykonywać tej metody samodzielnie w domu.
  2. Frezarka: usuwanie hybrydy przy użyciu frezarki zajmuje zdecydowanie mniej czasu niż w przypadku acetonu. Nie potrzebne są tu żadne przygotowania, wystarczy wybrać dobry frez i już można rozpoczynać zabieg. Frezarka przyda się do usuwania hybryd, żeli i akryli, a także do opracowania skórek! Do zdejmowania hybrydy świetnie sprawdzi się frez w kształcie stożka i walca. Dzięki frezarce usuniemy hybrydę dosłownie w kilka minut. Ważne jest, by podczas pracy frezarką nie dociskać frezów zbyt mocno do płytki, by nie doprowadzić do jej uszkodzenia, co bardzo często ma miejsce w przypadku niedoświadczonych stylistek.

Aceton czy frezarka – co jest lepsze do zdejmowania hybrydy?

„Wiele klientek pyta nas o to, czy lepsza do usuwania manicure hybrydowego jest frezarka, czy aceton. Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Zarówno stylistki, jak i same klientki mają tu swoje preferencje. Dla nas najważniejsze powinno być zawsze bezpieczeństwo i zdrowie klientek, dlatego w naszym salonie zawsze usuwamy hybrydę tylko mechanicznie frezami” – wyjaśnia Ewelina Konieczna – właścicielka salonu Chic Nails.

Usuwanie hybrydy nie jest trudne, ale nie można tego kroku bagatelizować i podchodzić do niego lekkomyślnie. Najczęstszą przyczyną uszkodzenia płytki są zwykle błędy w usuwaniu lakieru hybrydowego. Usuwania hybrydy można się oczywiście nauczyć. Początkujące stylistki powinny najpierw opanować metodę usuwania hybrydy za pomocą acetonu. Dopiero potem przychodzi czas na frezarkę, która wymaga już pewnej wprawy i co najważniejsze precyzji. O ile hybrydy można samodzielnie usunąć w domu przy użyciu acetonu (należy tu zwrócić uwagę na to, by nie spiłować wierzchniej warstwy lakieru zbyt mocno), o tyle nie zaleca się samodzielnie używać frezarki.

Frezarka czy aceton? Zarówno jedna, jak i druga metoda zdejmowania manicure hybrydowego ma swoje zwolenniczki. W salonie kosmetycznym zdecydowanie częściej spotkamy się z usuwaniem hybryd przy użyciu frezarki – taki zabieg pozwoli zaoszczędzić sporo czasu, który możemy potem wykorzystać na perfekcyjne dopracowanie manicure czy na wykonanie wyjątkowych, misternych zdobień.


Opublikowane przez chicnailsDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Kontakt z nami jak nas znaleźć?

CHIC NAILS – Salon Stylizacji Paznokci Wrocław

ul. Sokolnicza 7-17
pawilon 33
53-676 Wrocław

CHIC NAILS – Salon Stylizacji Paznokci Kraków

ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 7
33-303 Kraków

Studio paznokci CHIC NAILS Wrocław znajduje się na ulicy Sokolniczej 7-17, pawilon 33, w pobliżu placu Jana Pawła II we Wrocławiu, czyli w ścisłym centrum.

Studio paznokci CHIC NAILS Kraków znajduje się na ulicy Madalińskiego 7, przy rynku Dębnickim w Krakowie.

Ta dogodna lokalizacja naszych salonów umożliwia szybkie dotarcie komunikacją miejską, niemal z każdego miejsca we Wrocławiu.

Przy obu salonach znajduje się również obszerny parking miejski, a także parkingi dla osób niepełnosprawnych oraz parking dla samochodów elektrycznych.

Napisz do nas i umów się!

Psst!

Nie zapomnij odwiedzić
naszego bloga